#LEKCJA HIGIENY #WIRUSOOCHRONA

#LEKCJA HIGIENY #WIRUSOOCHRONA

Czym są wirusy? Jak się przed nimi chronić? Na te oraz wiele innych nurtujących przedszkolaków pytań staraliśmy się odpowiedzieć w marcu. Każda grupa przeprowadziła bowiem #LEKCJĘ HIGIENY pt. #WIRUSOOCHRONA. W tym celu przypominaliśmy dzieciom sposoby dbania o zdrowie i ochrony przed zachorowaniem . Były pokazy prawidłowego mycia rąk, zasady zdrowego odżywiania, zachowania dystansu czy odpowiedniego zakrywania nosa oraz ust. Przeprowadzaliśmy eksperymenty, oglądaliśmy filmy edukacyjne, a nawet tworzyliśmy modele plastyczne wirusów. Przedszkolaki zostały także poproszone, aby opowiedziały bliskim o #WIRUSOOCHRONIE i wykonały wspólnie krótkie zadania. Wszystko po to, aby jak najlepiej zrozumieć omawiany temat i podzielić się swą wiedzą z innymi.

DYPLOM

#LEKCJA HIGIENY #WIRUSOOCHRONA 2021/2022

W dniach 11-15 października w naszym przedszkolu przeprowadzaliśmy kolejną #Lekcję higieny. Tematem przewodnim były czyste ręce. Nie zabrakło również wątków odpowiedniego odżywiania oraz aktywnego odpoczynku. Przedszkolaki doskonale już wiedzą co robić aby zachować zdrowie i chronić się przed zachorowaniem. Podobnie jak w ubiegłej edycji zadaniem dzieci było opowiedzenie bliskim o akcji #WIRUSOOCHRONA.

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację: